אופק הלוואות ומשכנתאות לוגו

מחשבון משכנתא באקסל

מחשבון משכנתא אקסל

אופק

מחשבון הלוואה ומשכנתא באקסל

למה צריך מחשבון משכנתא ?

משכנתא היא בעצם הלוואה כספית שנותן בנק בישראל לרוב עבור רכישת דירה.

חישוב משכנתא הוא חישוב מורכב שלוקח בחשבון פרטים רבים, כמו שיטות החזר (שפיצר, קרן שווה, גרייס, בלון), ריביות, הצמדות, בנוסף, בישראל, בניגוד למדינות אחרות בעולם ניתן לשלב מספר מסלולים שירכיבו את המשכנתא מה שמקשה על החישוב.

מחשבון משכנתא באקסל

ניתן לפתח מחשבון משכנתא באקסל ללא יותר מידי מאמץ ואפילו תוכלו להוריד מחשבון משכנתא עם לוח סילוקין באקסל דרך אתר ״אקסליסט״ בלינק הבא: מחשבון משכנתא אקסל, אך לרוב מחשבונים אלו יהיו בסיסיים, ללא אפשרויות מורכבות כמו בניית תמהיל (שילוב של מספר מסלולים יחד), השוואה בין יותר מתמהיל אחד, תחזיות, גרפים ויזואלים, רגישות לסוגי הצמדות ועוד.

בכדי לבנות מחשבון משכנתא באקסל שיהיה מקצועי, אמין ועם אפשרויות מתקדמות, יש לשלוט באקסל ברמת מתכנת אקסל ולבנות את המחשבון תחת חוקים נוקשים של מערכות מידע ופיתוח תוכנה באקסל למניעת שגיאות משתמש ואמינות הנתונים.

מה ההבדל בין מחשבון משכנתא למחשבון הלוואה ?

מאחר ומשכנתא היא סוג של הלוואה החישוב מתבצע באופן זהה בין משכנתא להלוואה, ההבדל הוא בצד הבירוקרטי מול נותן ההלוואה (הבנק).

משכנתא ניתנת כנגד נכס בעוד הלוואה אינה כנגד נכס ספציפי ולכן הלוואה נחשבת ליותר מסוכנת עבור הבנק ולכן משך משכנתא יכול להיות ליותר שנים מאשר משך הלוואה.

מהי תוכנת ״אופק״ - מחשבון משכנתא אקסל ?

תוכנת אופק היא מערכת חכמה מבוססת אקסל לחישוב הלוואות ומשכנתאות.

במערכת ניתן ליצור תמהילי הלוואות ומשכנתאות שמורכבים ממסלולים שונים, מחולל תחזיות לריביות והצמדות ל 40 שנה, לוחות סילוקין ברמת התמהיל וברמת המסלול, יצירת מסלולים חדשים, לשמור הצעות, לשחזר הצעות קודמות, להדפיס הצעות, להפיק ל PDF או לשלוח ללקוח אוטומטית למייל ומעל הכול זה על אקסל וזה קל, ידידותי ואינטואטיבי לשימוש.

מה מכילה תוכנת ״אופק״ - מחשבון משכנתא אקסל ?

הצעות להלוואה או משכנתא

בכול הצעה תוכלו להזין עד 8 (!) תמהילים שונים במקביל ולהשוות בניהם באמצעות גרפים ונתוני פלט. תוכלו להזין את פרטי הלקוח ולהפיק עבורו את התוצאות ההשוואה. ניתן לשמור את ההצעות שהופקו ללקוחות ולשחזרן בעתיד. 

תמהילי משכנתא

אם תרצו להשוות בין הצעות למשכנתא בין בנקים שונים תוכלו ליצור תמהיל עבור כל בנק, כל תמהיל יכול להכיל עד 8 (!) מסלולים שונים. בתוך כל תמהיל ניתן להשוות את המסלולים השונים באמצעות גרפים ונתוני פלט.

מסלולי משכנתא

ניתן להשתמש במסלולים מובנים שבמערכת כמו מסלול פריים, קבועה לא צמודה, משתנה ל 5 שנים צמודה, משתנה ל 5 שנים לא צמודה וכו' וניתן גם לפתוח מסלולים חדשים מותאמים אישית בכל וריאציה שקיימת.

ריביות והצמדות

לכול מסלול ניתן להזין את אחוז הריבית ו/או אחוז ההצמדה כמספר סטטי וקבוע לאורך כל חיי ההלוואה, אפשרות נוספת היא בנייה של תחזיות עתידיות ל 40 שנים ושימוש בתחזיות אלו בתוך ההצעות.

מלבד הצמדה למדד ניתן גם לצור הצמדה למט"ח ולאג"ח.

תחזיות

לתוכנת אופק מחולל חכם אשר במספר הגדרות של המשתמש מסוגל ליצור תחזיות ל 40 שנים, עבור ריביות והצמדות. ניתן לחולל תחזיות עולות או יורדות באופן עקבי מאחוז X ל Y ולהוסיף תנודתיות עולה ויורדת במהלך השנים או לחלופין ליצור תחזיות רנדומליות.
לאחר יצירת תחזיות אלו ניתן יהיה להשתמש בהן ולעשות בהן שימוש חוזר בתוך המסלולים השונים.

גרפים

לתוכנת אופק גרפים עבור התמהילים, המסלולים והתחזיות.

הצעות מבוססות תאריך

בתוכנת אופק ניתן לחולל הצעות מבוססות שנים או הצעות מבוססות תאריך.
הצעות מבוססות שנים, תציג את ההלוואה או המשכנתה בפרספקטיבה של שנים (כלומר שנה ראשונה, שנה שנייה וכו'..) ללא תלות בתאריך כלשהו, לעומת זאת הצעות מבוססות תאריך, תציג את ההלוואה או המשכנתה בפרספקטיבה של תאריכים (כלומר שנה ראשונה 2019, שנה שנייה 2020 וכו'..) שמשקפים את התאריכים במציאות. בנוסף ניתן יהיה להזין שני מסלולים שונים שמתחילים בתאריכים שונים (למשל מסלול "פריים" יתחיל בינואר 2019 ומסלול "קבועה לא צמודה" יתחיל באוגוסט 2019).

שיטות החזר

שפיצר, קרן שווה, גרייס חלקי (בלון חלקי), גרייס מלא (בלון מלא).

לוח סילוקין

לוחות סילוקין המציגות את שלבי ההחזר של ההלוואות והמשכנתאות לאורך כל תקופת הלוואה. פירוט נרחב ומפורט אודות כל מרכיב בהלוואה כגון: יתרת פתיחה, יתרת סגירה, על חשבון קרן, על חשבון ריבית, על חשבון הצמדה, אחוז ריבית לכל שנה, אחוז הצמדה לכל שנה ועוד..

מהירות עבודה

בתוכנת אופק הושם דגש על מהירות עבודה של המשתמש. עבור פעולות רבות תוכלו לצור ברירות מחדל אשר יחסכו ממכם הקלדה של מידע כאשר אתם יוצרים את התמהילים של ההלוואות והמשכנתאות.

הורדת פלט לדוגמא ב PDF

באפשרותך להוריד פלט סופי לדוגמה שיוצא ללקוח.

דרישות מהמחשב שלך:

מערכת הפעלה חלונות (Windows) של חברת מיקרוסופט.
תוכנת אקסל תקינה.
גרסת אקסל 2007 עד 2022 או אופיס 365.

שאלות נפוצות:

לא. תוכנת ״אופק״ מיועדת למחשבי וינדוס בלבד.

כל רכישה של מנוי מספקת התקנה למחשב בודד.

תמיכה טכנית היא תמיכה חינם שמסופקת במקרה של תקלה.

מדריך וידאו לשימוש בתוכנת אופק

מדריך הוידאו המלא לשימוש בתוכנת אופק

אודות תוכנת אופק - הלוואות ומשכנתאות - לחץ לצפייה בסרטון

אופק תוכנת הלוואות ומשכנתאות
399 מנוי לשנה שלמה
  • מחיר כולל מע״מ
  • הורדה מיידית און-ליין
  • עדכונים חינם
  • תמיכה טכנית
  • עד 12 תשלומים
אופק תוכנת הלוואות ומשכנתאות
119 מנוי לחודש בודד
  • מחיר כולל מע״מ
  • הורדה מיידית און-ליין
  • עדכונים חינם
  • תמיכה טכנית
דילוג לתוכן